London Design Festival 2011

Eleven/Tent London

 

Byliśmy na Tent London! 11 projektów wspólnie tworzyło wystawę ELEVEN (organizator – UCP). Przez 4 dni poznaliśmy mnóstwo świetnych osób i zobaczyliśmy bardzo dużo super projektów. Green Lamp spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem 🙂 Więcej zdjęć z targów możecie zobaczyć tu www.facebook.com/SIESTAdesign.

Oprócz Green Lamp ELEVEN to: Stołek Roberta Pludry, Stado Przemka Ostaszewskiego, Regał More Handsome, stolik Pic-Nic Marzeny Krupy, Loft Jana Kochańskiego, Bird City Jana Buczka, Komar Poliszdizajn, Flex Designlab, Structural Ornament Małgorzaty Mozolewskiej, Arno Light Emanuela Franza.

ELEVEN na facebook‘u i na www.

Made in Warsaw

30 czerwca marka SISS była współorganizatorem targów MADE in WARSAW, które odbyły się w Kawiarni Hoża 51. Na targach można było dostać wszystko to co przyjemne – ubrania, torby, buty, jedzenie i picie 🙂 Na miejscu odbywała się loteria oraz sesja zdjęciowa dla chętnych i mimo upalnego dnia można było spędzić bardzo miły czas.

Zgromadziliśmy czternastu warszawskich wystawców, w tym marki ciuchowe – SISSYEYOBASTAECLECTICONCAHLOBAGASZZWOLIŃSKAMAM.AIRBAGPROJEKT ZOOSTREET SUPLY oraz miód BZYK, wypieki i inne pyszności BUŁKA I SPÓŁKACYDR LAJK oraz warzywa z GOSPODARSTWA ROLNEGO MAJLERTÓW

Piękne zdjęcia podczas imprezy zrobił Michał Benke

Imprezę patronatem objęli SHOWROOM i FREERIDERS

MNIEJ na DMY w Berlinie!

 Na początku lipca wystawa “Mniej”, zorganizowana przez Uczelniane Centrum Przedsiębiorczości ASP w Warszawie, pojechała do Berlina na Design May Youngsters. Więcej zdjęć z całych targów można obejrzeć na moim FB.

W wystawie wzięli udział: Katarzyna Borkowska, Emanuel Franz, Maria Kuczyńska, Paulina Marjan, Agnieszka Mazur, Kamila Niedźwiecka, Przemek Ostaszewski, Delfina Petkow, Tomasz Pydo, Dorota Skalska, Wiktoria Szawiel, Nikodem Szpunar, Anna Szuflicka, Jan Wróblewski, Agnieszka Zalewska, Aleksandra Ziembińska, Małgorzata Żółkiewska i Zuzanna Malinowska (czyli ja z moją GreenLamp)

“Mniej” na Arena Design

 

Mniej to wystawa dwóch wydziałów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie: Wzornictwa i Architektury Wnętrz, zorganizowana przez Uczelniane Centrum Przedsiębiorczości.
Wystawa “Mniej” pokazuje, że mniej to lepiej. Zabieg minimalizacji paradoksalnie umożliwia więcej. “Mniej” odnosi się do mniejszego zużycia materiałów, minimalizacji wizualnej, zmniejszenia ilości niezbędnych składników projektu, czego wynikiem jest zwiększenie możliwości: funkcjonalnych, użytkowych, estetycznych, formalnych etc.
Wystawa “mniej” obrazuje, że maksyma Ludwiga Miesa van der Rohe “Less is more” jest wciąż aktualna.

Pokój w Cieszynie!

Wystawa “Pokój” a z nią moja Green Lamp są w Cieszynie. Więcej zdjęć można obejrzeć na moim profilu FB. Oprócz tego w Cieszynie podczas 7 urodzin Zamku działo się bardzo dużo ciekawych rzeczy. Warto zobaczyć!

Pokój

We wrześniu zeszłego roku na targach Idealny Dom i Wnętrze razem z grupą studentów i absolwentów Wzornictwa zorganizowaliśmy wystawę Pokój. Już 2 lutego ponownie będzie można ją zobaczyć, tym razem na zamku w Cieszynie!

W wystawie biorą udział:

Katarzyna Borkowska, Karolina Chyziak-Włodarczyk, Nona Karnowska, Zuzanna Malinowska, Dorota Pakuła vel Rutka, Katarzyna Petkow, Przemek Pomaski, Maja Sienkiewicz-Certowicz, Ricardo Silva, Dorota Skalska, Karolina Szachułowicz, Nikodem Szpunar

Od prototypu do KuKu

Sesja zdjęciowa jeszcze przede mną ale szafeczki KuKu już są gotowe! Oczywiście jak przystało na porządne “ptasie domy” KuKu można zawiesić.

 

Plac Prac w biurze coworkingowym Art Cluster!

Mebelki z kolekcji Plac prac od dziś znajdują się w niedawno otwartym biurze coworkingowym, na Pradze, Art Cluster. Bardzo polecam to miejsce, gdzie panuje świetna atmosfera do pracy!

Wizyta Studyjna / RzeczoznawcyW piątek 19 marca 2010 r. we Wrocławskiej Galerii Design/BWA odbył się wernisaż wystawy RZECZOZNAWCY. W trakcie wieczoru miały miejsce specjalne akcje zaplanowane przez członków grupy PG13: kreatywny catering (Gosia Lipińska), pokaz mody – niekonwencjonalne wykorzystanie koronek i guzików (Ela Celary, Maren Boensch, Zuza Malinowska, Ola Mirecka) oraz wizualizacje – Fluidacje – robione przez Marcina Majsena Eberta w trakcje wieczornej imprezy.

Wystawę można było oglądać od 19 do 27 marca. Przestrzeń galerii została podzielona na dwie wyraźne części. W pierwszej zostały zaprezentowane tymczasowe warsztaty pracy, w których zwiedzający mogli zapoznać się z różnymi etapami projektowania, zobaczyć poszczególne fazy rozwoju projektów a także  wziąć udział w eksperymentach i spotkaniach. W drugiej części, prezentowane były dotychczasowe skończone dokonania grupy.