HYPER-X
THEME

FIND US

Hanway Square 16,
London, England

LET’S TALK

hello@royalflush.com
+43 (0) 4213 215 235

 

Master degree project made under guidance of prof. Jerzy Porębski  (2010r.)
Prototypes made by Meble VOX.


Projekt magisterski zrealizowany w pracowni prof. Jerzego Porębskiego (2010r.)
Prototypy wykonała firma Meble VOX.

 

Kolekcja „Plac prac” to meble odpowiadające nowoczesnemu stylowi pracy. Granica między biurem a domem coraz mocniej się zaciera a zachowania, zasady i styl w miejscu pracy są coraz mniej oficjalne. Dzięki internetowi i urządzeniom mobilnym, stanowiskiem naszej pracy może być zarówno kawiarniany stolik jak i przedział pociągu.  Ideą projektu jest stworzenie dorosłemu dogodnych warunków zarówno do pracy jak i… zabawy. Odwołania do świata dziecięcego, nietypowa forma i przyjazny charakter wzbudzają pozytywne emocje, sprzyjają kreatywnemu myśleniu oraz w zależności od naszych potrzeb aktywności i odprężeniu. Obiekty te przeznaczone są dla osób w każdym wieku, które większość czasu spędzają przed komputerem. „Plac prac” pomaga wyzwolić pokłady dobrego humoru i spojrzeć na poważne sprawy z dystansem. Meble z kolekcji dają możliwość ciągłej zmiany pozycji oraz ruchu w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Mobilizują do nieformalnych zachowań, między innymi zdjęcia butów, bujania się, siedzenia na podłodze i wielu innych. Kolekcja „Plac prac” może funkcjonować w całości lub jako pojedyncze obiekty w każdym miejscu pracy – zarówno w tradycyjnym jak i domowym biurze. To użytkownik wybiera których elementów potrzebuje. Każdy z 9 różnych obiektów kolekcji odpowiada na konkretną potrzebę:

 

Wyspa – to główne siedzisko i centrum zestawu. Dzięki rozmiarowi i dwustronnym oparciom, które możemy przekładać, daje możliwość przyjęcia podczas pracy każdej pozycji. Dlatego, mimo iż pozwala na zapraszanie wielu gości, przeznaczona jest do pracy dla dwóch. Obniżone siedzisko sprzyja swobodnemu siedzeniu, bardziej odpowiedniemu stylowi pracy naszych czasów. Kółkom z blokadą pozwalają na swobodne przemieszczanie się w przestrzeni biura.

 

Regał – dzięki kółkom może być w każdym miejscu biura. Różne wysokości półek dają możliwość ustawienia w porządku książek, segregatorów, komputera stacjonarnego i innych sprzętów.

 

Stolik – pomocnik. Na rzeczy, które lubimy mieć pod ręką (dosłownie) w trakcie przerwy: gazety, książki, kawę lub przekąskę. Może również służyć jako ruchomy stolik pod drukarkę lub stacjonarny komputer.

 

Stół #1 – mobilny stół do pracy z niedużą, odkrytą półką.

 

Stół #2 – mobilny stół do pracy. Otwór w blacie pozwala na schowanie kabli od komputera. Pod blatem znajduje się wieszak, na którym możemy np. okręcić nadmiar kabla. Bujak na dokumenty – szafka na dokumenty i papiery, która również może być wygodnym, bujanym siedziskiem.

 

Dywan – wyznacza niezobowiązującą przestrzeń – miejsce odpoczynku, rozmów, zabawy. Poziom podłogi to poziom dziecięcych zabaw. Powrót do tej wysokości powoduje inne poruszanie się, zachowania, zmienia perspektywę. Przełamanie w konstrukcji usztywniającej pozwala oprzeć część dywanu o ścianę co daje wygodne oparcie.

 

Konik na biegunach – to przedmiot, który każdemu kojarzy się z dzieciństwem. Bujanie sprzyja odprężeniu się i oderwaniu na chwilę od rzeczywistości. Często w takich momentach przychodzą do głowy najlepsze pomysły. W dorosłej wersji forma konika zmieniła się tak, że przy okazji „bujania w obłokach” można coś zanotować, naszkicować lub przeczytać. Konik to mebel na chwilę oderwania się od biurka, odpoczynku i skupienia.

 

Konik na kółkach – to mobilne miejsce pracy kreatywnej – rysowania, pisania, czytania. Mebel stworzony by móc na chwilę oderwać się od biurka i komputera. Dzięki kółkom można przemieszczać się na nim pomiędzy innymi pracownikami i inicjować spontaniczne zabawy.

 

Foto Kuba Sapija

…………………………